Označeno štítky "motivace Archives - Tajemství úspěchu odhaleno!"

Pravidla úspěšných lidí

Dnes se podíváme na první téma, a to jsou předpoklady pro dosažení úspěchu. Nebojte, nepotřebujete mít vysoké IQ, ani hromadu peněz, ani kontakty, abyste v životě něčeho dosáhli. To totiž NEMÁ vliv na úspěch.

Faktem totiž je, že 80% bohatých lidí v DNEŠNÍ době si peníze vydělalo svým umem, prací, dřinou A NE jak se obecně, zvláště v Česku, tvrdí, že kdo je bohatý, ten krade, a nebo v lepším případě dědí. To je přátelé pouhý mýtus! 

Co má tedy vliv na úspěch?

 1. TOUHA – Ano, bez ní to skutečně nepůjde. Viděli jste snad někdy, aby šachista vyhrál partii, aniž by vyhrát chtěl? Zažili jste někdy, abyste zhubli 10kg čistě náhodou a vydrželi jste to jen omylem? Musíš zkrátka chtít uspět. Musíš vidět před sebou ten cílový stav, kterého dosáhneš. Musíš tu výhru cítit a tím k ní budeš blíž.

   „Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli. – Buddha“

 2. MOTIVACE – Co dávalo sílu šachistovi, který hrál několik dnů partii a nakonec ji vyhrál? Měl motivaci uspět, neboť si nejspíše představoval, jak stoupne v očích svých soupeřů, jak se bude moci pochlubit kamarádům, jak zkrátka povyroste o několik cm oproti soupeři. Motivace je cokoliv, co Tě žene kupředu a dodává Ti sílu. V začátcích podnikání to může být třeba podpora ze strany Tvé rodiny, nebo kamarádů, kteří ti fandí. Však víš sám.
 3. VYTRVALOST– Bohatí lidé jsou vytrvalí. Bohatství jim totiž nespadlo do klína. Museli si ho zasloužit. Většinou tvrdě vydřít. A to znamená, mnohokrát upadnout, mnohokrát ležet na zemi, a přesto, mít sílu vstát, oprášit se a pokračovat v tom, v co věří. Ano příteli, jen s ocelově pevnou vytrvalostí dosáhneš úspěchu. Nestačí jednou zkusit a doufat v zázrak. Ten se může stát, ale častokrát nestane. Jen usilovnou pílí se k vytouženému cíli dostaneš.

  „Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoli padneme – Konfucius“ 

 4. POZITIVNÍ MYŠLENÍ – Zvládl jsi někdy test, přestože jsi předem věděl, že nic neumíš a dostaneš za 5? Co jsi dostal? Za 5. Podařilo se Ti někdy uběhnout 10km bez přestávky, i když jsi se cítil pod psa, pomalu sis říkal, že skočíš z mostu? Těžko, viď? Tak začni myslet pozitivně, když chceš něčeho dosáhnout. Pouze promítneš-li si úspěšnou vidinu úspěchu, svého cíle, tak máš šanci se k němu dostat. Ráno až se probudíš, otevři oči a řekni si – jsem rád, že jsem se probudil, že dýchám, a jsem na tomto světě. Budu mít totiž úspěšný den! … a usměj se při tom.
 5. UČIT SE ZE SVÝCH CHYB– Jak by mohl šachista někdy vyhrát, kdyby dělal pořád dokola ten stejný protitah, díky kterému ho minule soupeř porazil? Jak by podnikatel vybudoval úspěšnou firmu, kdyby měl výrobní proces zcela stejný, i když mu zákazníci přesně říkají důvody, proč od něho odešli? Příteli, zamysli se vždy nad sebou, když si nezískal to, co jsi získat chtěl. Neber totiž svou chybu jako pochybení, ale možnost jak se zlepšit! Každá Tvá zkušenost Tě posune dále, a není důležité, že to tentokrát nevyšlo. Je důležité si uvědomit, proč to nevyšlo a vzít si z toho to nejcennější a zapamatovat si to.

  „Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu. – Rober T. Kiyosaki“

 6. PROAKTIVITA – Co s Tebou dělá počasí, když mělo být hezky, ale je najednou deštivo? Jsi smutný a nic Tě nebaví? Že jsi chtěl jít na houby a místo toho budeš sedět doma? Nejsi proaktivní, můj příteli. Proaktivní lidé reagují na situaci, když začne pršet, využijí té příležitosti k tomu, aby si mohli jít zacvičit do fitka a berou to jako rovnou a jinou příležitost. Být proaktivní znamená převzít odpovědnost za to, že se věci stanou. Proaktivní lidé nic nevzdávají, vybírají jen jiné možnosti. Ptáme se sami sebe – Co já mohu udělat?
 7. VĚŘIT V SEBE– Víra je mocná věc. Věříš-li v sebe, uvědomuješ si, že na to máš. Nespoléhej se na ostatní. Oni nejsou Ty. Oni Ti úspěch ve skutečnosti nepřejí, neboť by záviděli, že to oni nedokázali. Ano, je těžké čerpat energii jen ze sebe, když Ti ji vlastně celý svět nepřeje. Ale věř, že celý Tvůj úspěch stojí pouze a jen na Tobě a nikým jiným. Nespadne Ti výhra z nebe. Nespadnou Ti miliony na účet. Neuspěješ s firmou, které nevěříš. Neuběhneš 10km, nejsi-li o tom přesvědčen.

  A jednu důležitou věc si uvědom – většina pověr a rčení vychází od NEÚSPĚŠNÝCH LIDÍ, kterých je 90%. Takže slyšel-li si, že musíš pomáhat bližním, aby jsi se měl dobře, ve Tvém úspěchu Ti to nepomůže. Slyšel-li si, že se musíš chovat slušně a být zdvořilý, statistiky dokazují, že mezi bohatými lidmi je zhruba tolik lidí, co jsou sobečtí, arogantní, drzí, a zkrátka jinak neomalení, jak těch slušných. Takže 7mé pravidlo zní – věř POUZE a JEN v SEBE, NIKOLIV V JINÉ!

„Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout. – Napoleon Hill“

 Věřte, že budete-li se OPRAVDU držet těchto zásah, uspějete. Nepotřebujete znát 1000+1 pravidel. Stejně byste si je ani nezapamatovali, ani nezačali používat. Používej těchto 7 hlavních zásad po celý Tvůj život a věř, že budeš šťastný a dosáhneš toho, čeho dosáhnout chtít budeš.
Zář 28, 2012 - Osobní rozvoj    Žádné komentáře

Úvodní slovo aneb proč to vzniklo

Milí přátelé,

vím, proč jste tento blog navštívili. Víte to i vy sami. Máte však nedůvěru. Chápu to, lidé už jsou takoví. Neslibuji vám, že se z vás stane za měsíc milionář/ka. Neslibuji vám ani to, že zažijete čtením tohoto blogu velkou pozitivní změnu ve svém životě či podnikání. Je to totiž pouze a jen na vás, o vašem přístupu, o tom, jak si věci vyložíte a jestli je začnete používat. Co vám však mohu slíbit je to, že budete-li opravdu chtít a vynaložíte-li veškeré své úsilí k tomu, abyste změnili svůj přístup k sobě samému, k lidem, k životu a k celému světu, dočkáte se změny a věřte, že budete sami překvapeni, jakou moc budete mít od té chvíle ve svých rukou.

Hned na začátek však musím zmínit důležité upozornění: nečtěte tento blog, bojíte-li se úspěchu, nepřejete-li si získat nové přátele a máte-li obavy, že by se z vašeho pesimistického způsobu života mohl stát život plný optimizmu a nadšení.

Takže přátelé, čtete-li již tyto řádky, je čas se na začátek trochu seznámit. Mé jméno je Radek. Patrně mne neznáš a já neznám Tebe. Máme však něco společného – zájem dostat se na vrchol, být v životě úspěšní a získat vždy to, o čem jsme snili. I když jsou naše cíle rozdílné, cesta k nim je vždy společná. A já se Ti pokusím ukázat, co funguje a můžeš použít k tomu, aby sis ho splnil.

Jelikož cesta osobního rozvoje nikdy nekončí, budu rád, když se mi vyjádříš i Ty ke každé věci, která tě na tomto blogu zaujme, a nebo naštve. Neříkám totiž, že vím vše. Nevím a nikdy vědět nebudu. Uznávám totiž, že na světě jsou ve všem chytřejší lidé, než jsem já. Poučme se tedy od každého jednotlivou myšlenkou, jednotlivým jejich postojem a získáme tím vědění a dovednosti mnoha lidí. Naučme se používat každý každičký den v praxi to, co bylo již objeveno. Stačí o tom pouze vědět, pochopit princip a prožít to po svém.

Teď už asi přemýšlíš, kdy přejdeme od slov k činům? Brzy můj příteli. Povím Ti své nejcennější postřehy jak z osobního života, tak z podnikání. Povím Ti i to, co jsem se naučil na kurzech, seminářích a konferencích zaměřených na různé oblasti osobního rozvoje. Dostaneme se postupem času k velmi zajímavým technikám a metodám, jako je např. NLP – neuro-lingvistické programování, nebo třeba konverzační hypnóza a sugesce. Samozřejmostí pak už je, jak získávat přátele a působit na lidi, jak je motivovat a měnit jejich chování, ale také to, jak být opravdu úspěšný v tom, co chceš Ty.

Začínáš už teď cítit ten skrytý potenciál, který v sobě máš? 

A na závěr úvodu mi dovol stanovit si pro sebe 3 pravidla:

 1. Každý týden na tomto blogu budu psát alespoň jeden článek. Článek, co bude mít hodnotu. Pro Tebe i pro mě. Žádná teorie, vše z praxe.
 2. Pokud přidáš v komentáři věcnou otázku, která alespoň jednomu člověku na světě může pomoci k úspěchu, odpovím Ti na ni, jak nejlépe budu moci.
 3. Publikováním 100. článku sepíši knihu toho nejlepšího v kostce a uspořádám seminář.  10 nejčastěji komentujících z vás získá její znění i vstup zdarma.

A teď si zkus vzpomenout na tři situace, kdy jsi se v životě cítil(a) opravdu úspěšný(á), alespoň v ten jeden daný okamžik? Vybavuješ si je? … Výborně.  Jaký je to pocit? … Příjemný? Tak si představ, že bys tohle mohl(a) prožívat každý den v celém tvém životě.