Procházím "Motivace"

Kniha Aktivuj svůj potenciál shrnuje mé zkušenosti za 10 let

Připadá vám, že vám život hází klacky pod nohy a úspěch se vám vyhýbá? Nejdou vždy věci podle plánu a někdy vás zraní slova druhých, že něco nedokážete, že na něco nemáte, že nejste dost dobří? Možná vás překvapí, že největší překážkou ke splnění vašich cílů a snů jste vy sami. Většina neúspěchů je totiž způsobena naší psychikou a jak věci a lidi vnímáme (včetně sebe).

Aktivujte svůj potenciál a probudíte obra v sobě!

Potenciál k tomu být úspěšní máme přitom každý v sobě, ale ne každý má dost vůle a ochoty pracovat na svém vnitřním rozvoji a růstu. Jenže i slavný investor Warren Buffet říká, že právě investice do nás a našeho vzdělávání a osobnostnímu posunu jsou ty nejhodnotnější investice na světě. Jsme totiž tak úspěšní navenek, jak jsme úspěšní sami k sobě! V disciplíně. Myšlenkách. Jazyku. Návycích. Pozornosti. Zacílení…

Se správným vedením však doslova každý může dosáhnout pokroků a úspěchů, o kterých se mu dříve mohlo pouze zdát, říká Radek Karban, trenér aktivace a odemykání potenciálu.

Radek věří, že každý může být úspěšným a šťastným v tomto světě, ale ne každému se to podaří. Předpoklady máme my všichni, ale jen někteří jsou odhodlaní otevřít se novým možnostem, které je v 500 let starém školském systému z dob Jana Ámose Komenského nenaučili.

Nebuďte dál KOPIÍ. Jste originál!

Chcete dosáhnout finanční svobody? Být opravdu úspěšnými a zároveň se za tím nehnat jako králík za mrkví pod stresem a nedostatkem spánku? Víte, dnes se cení nejvíce jedna věc – originalita. Žijeme totiž v době, které už NENÍ dobou informací, to bylo. Můžete si však najít a zjistit na internetu za pár sekund cokoliv si budete přát. Dnes žijeme v době, kdy se velmi cení originálních nápadů, myšlenek, přístupu a něčeho, co vyzařuje z nás, dodává Radek Karban.

Objevte své skryté dary a talenty

Každý z nás se narodil s něčím, co lze charakterizovat jako vrozené silné stránky. Je to něco, co nám jde lépe, než 99,9% ostatních. A to podle genetických a epigenetických předpokladů a něčeho, co se dotýká našeho jádra, chcete-li duše. Jenže většina lidí to nerozvijí a naopak, školský systém náš potenciál od mala pohřbívá.

Podle studie NASA mají děti v předškolním věku geniální potenciál kreativity. Mají unikátní nápady. A unikátně se také chovají. Jenže jak jde čas, tak v 10ti letech je jejich potenciál výchovou, rodiči a školou jen 30%, v 15ti letech jen 15% a po dvacítce jen pouhá 2%! To je šokující. Místo toho, aby nás škola rozvíjela, tak nám hází klacky pod nohy a dělá z nás dělníky, prohlašuje sebevědomě Radek Karban.

A stejné je to i s dalšími schopnostmi, které jste měli, ale o které jste tak trochu přišli. Jenže víte, jak se mistři stávají mistry? Co spojuje všechny velmi úspěšné lidi na světě? Prozradíme vám to… Je to schopnost trvale rozvíjet své silné stránky, nikoliv mírně zlepšovat to, co nám nejde a nikdy v tom nemůžeme vynikat.

Chcete-li vynikat, musíte znovu aktivovat svůj potenciál!

Radek věří, že každý z nás se nenarodil proto, aby zapadal, ale proto, aby vynikal. Jenže jak objevit své skryté dary a talenty? Jak se rozpomenout na to, co nám výchova a škola sebrala? Jak vykročit ze svých stínů, postavit se strachu a skrze svou originalitu začít vydělávat velké peníze a dosáhnout hluboké úrovně naplnění?

To najdete v nové knize Aktivuj svůj potenciál, kterou Radek napsal pro všechny, které zajímá, jak to udělat prakticky krok za krokem. V této průlomové knize na více jak 200 stránkách si uvědomíte důležité aspekty a faktory včetně pomocných schémat, jak najít co jste skutečně Vy a kde dřímá Váš potenciál zazářit v tomto světě. To, kde naleznete maximální radost, naplnění a zároveň i hloubku pro svůj celý život.

Knihu můžete dnes získat přímo na Radkově webové stránky: https://aktivujsvujpotencial.cz/
Chce tak podpořit všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života a vnést do svého života skutečnou hloubku, jedinečnost a originalitu, aby až se jednou ohlédneme na konci svých snů, budeme mít pocit, že náš život stál opravdu za to a nelitovali jsme ničeho, co jsme neuskutečnili, neudělali. Žijeme totiž jen jednou.

Kdo je expert na odemykání potenciálu Radek Karban?

Radek Karban je český expert a trenér odemykání potenciálu, který na svých kurzech a tréninzích odemykání potenciálu pomohl už třem tisícům lidí v České republice odemknout jejich pravý potenciál a umožnil jim dosáhnout v životě úspěchů, které pro ně byly dříve nemyslitelné. Radkovy kurzy osobního rozvoje umožňují účastníkům dosáhnout jejich cílů a být mnohem úspěšnější nejen v osobním životě, ale také v práci a podnikání. Radek Karban je odborník na neuro lingvistické programování (NLP – moderní systém aplikované psychologie, poznámka redakce), držitel mistrovského certifikátu NLP Master a New Code NLP. Mezi jeho klienty patří vrcholoví sportovci, velké firmy, byznysmeni i běžní lidé, kterým pomáhá proměňovat jejich sny v realitu.

Radek věří, že žít život tak na půl, je vážně hřích.
Žijte ho naplno už dnes s jeho nejnovější knihou.

Aktivuj svůj potenciál a OBJEV CO JE V TOBĚ!

Hodně lidí v dnešní náročné a uspěchané době není šťastných a bohužel ani nežijí své sny, které by jim přinesly chtěné vnitřní naplnění. Víte proč? Je to fascinující a děsivé zároveň… (ALE – změní Vám to TOTÁLNĚ život)

Jádro problému je v tom, že druzí po nás chtějí, abychom byli podle jejich ideálů, vzorů, takoví, jací nás chtějí mít. Ale tím popíráte svou jedinečnost! Originalitu. Autenticitu. Sami sebe…

„Věřím, že jsme se nenarodili proto, abychom zapadali, ale proto, abychom vynikali! 💎 Chyba! Hypertextový odkaz není platný. a začněte žít život svých snů 🔝🌟 už dneska!“, říká Radek Karban, autor bestselleru Aktivuj svůj potenciál

ŠKOLA NÁS NEUČÍT VYNIKAT, ALE ZAPADAT!

V dnešním světě je informací tolik, že cokoliv potřebujeme, to si vyhledáme za pár sekund na internetu. Memorování ve školách je tak 500 let staré a vychází ze systému Jana Ámose Komenského, který je totálně zastaralý. Dnes je jiná doba. A je potřeba jiný přístup.

Dnes se tak neplatí za to, co člověk ví, ale tím, KÝM JE a V ČEM JE SKUTEČNÝ MISTR. Věděli jste však, že každý člověk má něco, s čím se narodil, a jde mu mnohem lépe přirozeně, než ostatním? Něco, co kdyby objevil a rozvinul, tak mu budou všichni platit doslova ZLATEM!?

Říkáme tomu skryté dary, schopnosti, talenty… a máte je zcela určitě i právě VY

Nebuďte dál KOPIÍ. Jsi originál! Tak ukaž svou výjimečnost.

Chcete dosáhnout finanční svobody? Být opravdu úspěšnými a zároveň se za tím nehnat jako králík za mrkví pod stresem a nedostatkem spánku?

V dnešní době se cení nejvíce originalita. Žijeme totiž v době, které už NENÍ dobou informací, to bylo před rokem 2000. Dnes žijeme v době, kdy se velmi cení originálních nápadů, myšlenek, přístupu a něčeho, co vyzařuje z nás, prohlašuje sebevědomým způsobem autor knihy Radek Karban.

Víte, každý z nás se narodil s něčím, co lze charakterizovat jako vrozené silné stránky. Je to něco, co nám jde lépe, než 99,9% ostatních. A to podle genetických a epigenetických předpokladů a něčeho, co se dotýká našeho jádra, chcete-li duše. Jenže většina lidí to nerozvijí a naopak, školský systém náš potenciál od mala pohřbívá.

Podle jedné detailní studie NASA mají děti v předškolním věku (pod 5 let) geniální potenciál kreativity. Jenže jak jde čas, tak v 10ti letech je jejich potenciál výchovou, rodiči a školou jen 30%, v 15ti letech jen 15% a po dvacítce jen pouhá 2%! To je šokující. Místo toho, aby nás škola rozvíjela, tak nám hází klacky pod nohy a dělá z nás dělníky, prohlašuje sebevědomě Radek Karban.

Chcete-li vynikat, aktivujte svůj potenciál

Jak na to najdete v nové průlomové knize Aktivuj svůj potenciál, kterou Radek napsal pro všechny, které zajímá, jak to udělat prakticky krok za krokem. V této průlomové knize na více jak 200 stránkách si uvědomíte důležité aspekty a faktory včetně pomocných schémat, jak najít co jste skutečně Vy a kde dřímá Váš potenciál zazářit v tomto světě. To, kde naleznete maximální radost, naplnění a zároveň i hloubku pro svůj celý život.

Knihu můžete dnes získat přímo na Radkově internetové stránce projektu knihy Aktivuj Svůj Potenciál hned teď: https://aktivujsvujpotencial.cz/

Tato průlomová kniha podpoří všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života a vnést do svého života skutečnou hloubku, jedinečnost a originalitu, aby až se jednou ohlédneme na konci svých snů, budeme mít pocit, že náš život stál opravdu za to a nelitovali jsme ničeho, co jsme neuskutečnili, neudělali. Žijeme totiž jen jednou.

Kdo je expert na odemykání a aktivaci lidského potenciálu Radek Karban?

Radek Karban je český expert a trenér odemykání potenciálu, který na svých kurzech a tréninzích odemykání potenciálu pomohl už třem tisícům lidí v České republice odemknout jejich pravý potenciál a umožnil jim dosáhnout v životě úspěchů, které pro ně byly dříve nemyslitelné. Radkovy kurzy osobního rozvoje umožňují účastníkům dosáhnout jejich cílů a být mnohem úspěšnější nejen v osobním životě, ale také v práci a podnikání.

Radek Karban je odborník na neuro lingvistické programování (NLP – moderní systém aplikované psychologie, poznámka redakce), držitel mistrovského certifikátu NLP Master a New Code NLP. Mezi jeho klienty patří vrcholoví sportovci, velké firmy, byznysmeni i běžní lidé, kterým pomáhá proměňovat jejich sny v realitu.

Tuto stránku jste možná našli přes: odemykání potenciálu, odemykáme potenciál, aktivuj svůj potenciál, aktivace potenciálu, lidský potenciál, objev co je v tobě, odemykání potenciálu kurz, odemykáme potenciál kurz.

Jak se postavit svému strachu?

Co vás první napadlo, když jste si přečetli toto slovo? Vybavil se vám nějaký váš konkrétní strach? Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se ho dokážete zbavit? Myslíte, že to lze? Nic není snazšího, než to zkrátka vyzkoušet a jak se říká: „za zkoušku člověk nic nedá a může jedině získat“. O tom, jak se strachem pracovat, bude dnešní článek. Pojďme si pro začátek říci, s jakými strachy se lze v životě potkat.

Druhů strachu na světě existuje hromada, mezi ty nejčastější patří strach: z hadů, pavouků, ze štípnutí hmyzem, z výšky, ze tmy, z krve, z létání, z hloubky, ze zubaře, ze zlodějů, ze zkoušky, z vystupování na veřejnosti, ze samoty, či strach ze smrti.

Který z nich je ten váš a který máte a není tam uveden? Zkuste si sepsat všechny vaše strachy na papír, na závěr si můžete sami vyzkoušet nějaké z nich rozpustit.

Strach vs. fobie

Strach může být vyjádřením pro všechny negativní emoce, které v našem životě pociťujeme. Ať už cítíme vztek, smutek, marnost nebo úzkost, stažení, sevření, za vším je v pozadí strach. Strach je opakem lásky, klidu a radosti a proto nám často dokáže pořádně znepříjemnit život.

Fobie je v podstatě „starší sestra strachu“ a je odborně označována za úzkostnou poruchu. Fobie člověka omezuje až tak, že narušuje jeho běžné fungování v životě. Člověk se až chorobně bojí různých situací, lidí či činností. Při fobii mu stačí pouhá myšlenka na konkrétní strach a ochromí ho natolik, že do něj vstoupí úzkost, začne se potit, bušit srdce nebo se mu udělá nevolno. Jde o jakési paralyzování, kdy člověk není schopen nijak jednat.

Média jako poslové strachu

Média jsou častým nositelem strachu. Stačí slyšet nebo si přečíst zprávu o tom, že někoho v parku přepadli nebo znásilnili a vám se to často chtě nechtě vnoří do podvědomí a vynoří se to právě ve chvíli, když pak jdete ve tmě právě tím vylidněným parkem. Vzpomínka přijde sama a vás se zmocní onen strach. Zrychleně dýcháte, chvějete se, možná začnete i utíkat. Ale nebylo by někdy lepší žít ve sladké nevědomosti, negativní zprávy nevstřebávat (a pokud se jim stejně nevyhneme, tak je jen nechat projít, ale dál je neřešit s dalšími lidmi) a zkusit přijmout život s tím, že co se má stát, to se zkrátka stane, aniž byste to nějak výrazně ovlivnili? Není úlevné podat životu ruku, důvěřovat mu a nechat se jím vést? Chcete prožít život beze strachu a s vnitřním klidem nebo se stálým tlakem na hrudi?

Zákon schválnosti nebo zákon přitažlivosti?

Strach může být také pouhou obavou z toho, že se nám nesplní naše očekávání. Samotná podstata očekávání je však již sama o sobě iluzí, jelikož si již dopředu představujeme, jak má ta konkrétní situace dopadnout. Uvedu příklad: když mám chuť na nějaké dobré jídlo a zajdu kvůli tomu do nějaké konkrétní restaurace, tak se mi velmi často děje, že mají buď ten den z provozních, nebo jiných důvodů zavřeno, že to konkrétní jídlo zrovna nemají anebo mi přinesou omylem úplně jiné, než jsem si objednala. Stalo se mi to v životě už tolikrát, že zjišťuju, že kamkoliv jdu, už předem nevěřím, že se mi splní to, co chci. Už předem počítám s neúspěchem. Není ten život takhle ale docela smutnej? Nezdá se vám, že čím víc obav v sobě z něčeho máte, tím víc se vám to děje? Říkáte si smolař, na kterého pokaždé zafunguje zákon schválnosti, ale pravdou je, že často si to do života přitahujete právě proto, že to přijmete za své a už s tím tak počítáte. 

Vznik strachu

Je dobré se zamyslet, kdy váš strach vlastně vznikl, zda jste se s ním narodili nebo jste ho získali během života. S tím získaným během života se dá určitě lépe pracovat, jelikož člověk dokáže vědoměji zachytit jeho vznik.

Zkusím uvést jeden příklad vzniku strachu: sedmiletý chlapec si hladí psa a on se po něm ožene a kousne ho. Když ten chlapec pak uvidí dalšího psa a chce ho pohladit, najednou se vrátí ten pocit kousnutí z minulosti a vznikne myšlenka: „Co když ten pes zareaguje stejně? Radši ho hladit nebudu“. Přitom nejde o toho stejného psa, strach se najednou rozrůstá vůči všem psům, i vůči těm, které by ho bývali vůbec nekousli. Nejde to ovládnout, on to příště vezme kolem pejskařů na chodníku trochu obloukem, aby si zajistil větší bezpečí, o bušícím srdci nemluvě a když k němu nějaký pes bez vodítka náhodou přiběhne, tak buď rovnou zdrhá anebo je z toho tak ochromen, že se zastaví, ani se nehne a začne spílat, ať si ho páníček vezme k sobě. Srdce začne bít rychleji a člověk je strachem pohlcen. Z chlapce se stane chlap, ale strach uvnitř funguje na stejném principu. Postupem času si na to tak zvykne, že to tak má, že už na tom sám vědomě nechce nic měnit. Strach nechá v té situaci pokaždé přijít a pak zase odeznít. Strach je prostě na světě, žije v něm a on žije s ním. Ale jak s tím pracovat, jak se ho zbavit?

Jak se zbavit strachu

Pro začátek je nejdůležitější si ten strach uvědomit, zachytit ho, že existuje. Poté ho zkuste přijmout. Nebrat ho jako nepřítele, ale přijmout, že ho máte a je vaší součástí. Protože jen tím, že od něj nebudete utíkat, tak s ním můžete pracovat. Následně si zkuste odpovědět, jestli by byl váš život v něčem jiný, kdybyste svůj strach neměli, jestli ten strach ovlivňuje vaše vztahy, vaše konání, jak moc vás omezuje a jestli byste v životě dělali něco jinak. Pokud ano, tak je to o to silnější signál s tím něco udělat. A proto se pojďme podívat na konkrétní příklady, jak se strachu zbavit.

Pomoc č. 1 – Jděte strachu naproti!

První technika, kterou studenti Akademie Radka Karbana využívají na zvládnutí strachu je o vědomém zachycení strachu tady a teď. Pokud vás ten strach omezuje v životě a chcete se ho zbavit, je třeba mu jít naproti, tedy jít do akce. Když použiju oblíbený příklad se psem… potkáte ho znovu na ulici a přijde do vás strach, tak ten strach zachyťte, zkuste přijmout, že do vás ten pocit přišel, zkuste kolem něho neprojít obloukem, ale jít přímo. Stalo se něco? Nic? Zjistili jste, že žijete, ba dokonce vás nekousnul? Výborně. Zkuste příště znovu!

Po nějaké době můžete přijít do dalšího levelu a psa si pohladit. Hlaďte další a další. Věřím, že ze sebe a z každého úspěšného kroku budete mít radost, protože překonávat sám/u sebe je věc adrenalinu, po kterém se často dostaví pocit radosti. Budete se cítit lehčeji a svobodněji. Uvidíte, že se ten strach jednou může sám od sebe rozpustit. Čím více budete dělat věci, kterých se bojíte, tím víc se budete strach oslabovat.

Pomoc č. 2 – Happy end pomocí fantazie

Jestli je váš strach natolik silný, že nejde ovládnout, zkuste pomoc číslo 2. Zavřete na chvilku oči a zkuste si vybavit počátek svého strachu, situaci kdy vás v životě ochromil úplně poprvé. Pokud nevíte, kdy ve vás strach začal, vybavte si nejstarší situaci z minulosti, na kterou si pamatujete. Zkuste tu situaci v sobě znovu prožít i s těmi pocity, které to ve vás vyvolá. Věřím, že neklid prostoupí vaše tělo a vám teď není zrovna nejlépe, ale to je proces čištění. Vidíte ve svých vzpomínkách, že vám způsobil strach někdo jiný, že tam byla nějaká další osoba, která tomu napomohla? Podejte si v představách s dotyčnou osobou ruku nebo ji obejměte, usmějte se na ni jako projev odpuštění. Zkuste přijmout, že to tak proběhlo. Při situaci se psem si taky můžete vymyslet „happy end“, představy jsou neomezené, vymyslete si tu svou ideální. Například že ten onen pes, který vás kousnul, za vámi přiběhne, začne vrtět ocasem, oblizovat vám obličej, schoulí se u vás do klubíčka a v klidu oddychuje. Ano, je to vlastně výplod fantazie, ale vše je v hlavě. Pokud vás trápí strach ze tmy a vzpomínáte si, jak jste jako dítě rychle běželi s bušícím srdcem k vypínači světla, aby bylo rozsvíceno co nejdříve, tak si zkuste představit, jak krok za krokem pomalu našlapujete a všude kolem je ticho a tma a vy zjišťujete, že vám žádné nebezpečí nehrozí.

Pomoc č. 3 – Pohled na realitu

Jednou jsem si přečetl zprávu o tom, že někde ve světě ze záchodu vylezl had. A jelikož předpokládejte, že se hadů bojím, kdykoliv jsem si pak na to v oné místnosti vzpomněl, přepadl mě strach a zažíval jsem tak krušné chvilky, že mi to opravdu začalo otravovat život. Když jsem odjížděl na víkend z domu, tak jsem raději sklápěl záchodové prkénko, aby ten had náhodou nevylezl a nepřekvapil mě někde jinde po domě. Bylo mi jasný, že s tím budu muset něco udělat, protože takhle to dál nešlo. A tak jsem se sám sebe zeptal, jak hodně reálné je, že by se to mohlo stát zrovna mě a zrovna v našich končinách. Uvědomil jsem si, že ta pravděpodobnost, že se to stane, je opravdu téměř nereálná. To mě uklidnilo. Došlo mi, že kdyby se to někdy stejně nějakou záhadou přihodilo, tak bych to tak jako tak neovlivnil. Není lepší nějaké věci prostě pustit a nechat je žít svým životem, než se jimi nechat dennodenně ovládat a ve stáří kroutit hlavou nad zbytečností svého počínání?

Jakmile vás přepadne strach, možná vám pomůže se zeptat sami sebe, co vám může způsobit. Bude opravdu bolet? Může se mi něco stát? Musím ho mít pod kontrolou?

Pomoc č. 4 – Ochranný rituál 

Tato poslední technika je zejména pro ty, kterým je blízká víra (ať už jakákoliv). Stává se vám někdy, když odjíždíte na jednu či více nocí mimo domov, že se i po zamknutí domovních dveří vracíte ještě jednou zkontrolovat, zda máte opravdu všechna světla zhasnutá, sporák vypnutý, okna zavřená, vodovodní kohoutek zavřený apod.? A po zamknutí dveří s nimi ještě pořádně zalomcujete, zda opravdu nejdou otevřít? Asi není podstatné, jestli vás k tomu vede strach z katastrof, ze ztráty peněz vlastní blbostí či ze zlodějů, výsledkem je, že se bojíte ztráty něčeho.

Přitom se často vůbec nic nestane, vy se vrátíte z dovolené a dům je v pořádku, jenže vy zažíváte ten stres stále dokola. Zkuste si na toto vymyslet vlastní ochranný symbol, ke kterému budete mít víru a při odchodu z domova ho neváhejte použít. Například z dálky kolem domu rukama naznačte ochrannou bublinu/ nebo si představte zářivé světlo. To samé můžete použít na jakýkoliv strach a ochránit tak přímo sami sebe. Vlastní víra dokáže mnohé, minimálně dodat člověku vnitřní klid a to stojí rozhodně za to, prohlašuje Radek Karban.

Strach a pud sebezáchovy – bonusový závěr od Radka

Dále mě napadá, jestli se lze vůbec poprat se strachem, který skýtá nějaké reálné nebezpečí. A je vůbec potřeba proti němu bojovat? Jelikož tam už hraje roli pud sebezáchovy, kdy člověk má vyloženě instinkt přežít a ten je velmi silný. Každý má hranici pudu sebezáchovy posunutou trošku jinak. Napadá mě příklad o stoupnutí si na okraj skály bez jakéhokoliv jištění. V hlavě hned začne šrotovat, co kdyby zafoukal vítr /co kdyby mě někdo strčil /co kdyby se ta skála prolomila. Lidská mysl je mistr na vyprodukování tolika podobných reálných i nereálných možností, která by se mohly stát. Pud sebezáchovy teda dopustí, že člověk raději poodstoupí do bezpečné vzdálenosti, ve které strach ze smrti mizí. To je takový útěk do bezpečí. Jak je ale možné, že na tom okraji někdo stát dokáže? Já v tom vidím, že ten člověk má v sobě obrovskou víru, víru v to, že se nic nestane a zároveň přijetí toho, že se může stát cokoliv.

A co dodat závěrem? Realitu si tvoříme sami. Život je hra a je tu pro nás, život má být barevný a my se v něm máme bavit a smát se. Dejte mu svou důvěru a nebojte se. Strach vás brzdí, chce, abyste setrvávali v tom, co se vám nelíbí a chce vás držet jako v okovech. Osvoboďte se a zažijte tu neočekávanou jízdu, kterou život nabízí, motivuje Radek Karban těsně před tím, než jsme se rozloučili.

Radek Karban je expert na rozvíjení lidského potenciálu a prosperity a skrze různé techniky a nástroje z psychologie v lidech vyvolává hluboké proměny a posouvá je tam, kam chtějí. Je MASTER neuro-lingvistického programování (NLP), hypnózy, EFT a TFT, systemického koučování. Pobýval několikrát v Indii, USA a UK.

Absolvoval tréninky foto-čtení, rychlého čtení a super-paměti. Následující dlouhé roky experimentuje při studiu na VŠE s vlastním tělem a zkouší různé doplňky stravy a mozkové nutrienty. Věnuje se rozvíjení funkcí mozku na trenažérech s EEG. Odjíždí do USA učit se o dosahování vrcholového stavu tzv. “peak & high performance” od světových špiček jako je legendární Anthony Robbins či Brendon Burchard z USA. Věnuje se následně mentalitě úspěšných lidí a jaké vzorce je spojují. V Americe se dostává do blízkého prostředí lidí jako je Serena Williams, Andre Agassi, Oprah Winfrey, Robert Kiyosaki (přítel Donalda Trumpa) a spousty dalších.

Je autorem několika českých online tréninků – např. Maximální Potenciál a knih jako je Proměň své sny v realitu či Aktivuj Svůj Potenciál. Pořádá intenzivní transformační tréninky na rozvinutí našeho plného potenciálu a ukazuje lidem, jak lze dosáhnout čehokoliv, co si jen dokáží představit.

Stránky:12»